Генеральна прокуратура Азербайджану оголосила про початок розслідування через кілька відеозаписів, які демонструють імовірні катування полонених вірменських солдатів та осквернення азербайджанськими військовими трупів вірменських солдатів під час недавніх боїв у Нагірному Карабасі, повідомляє азербайджанська служба Радіо Свобода.

Генеральна прокуратура опублікувала заяву, що рішення було ухвалене після вивчення відеозаписів, поширених в інтернеті.

«Ті, хто вчинив незаконні дії, будуть встановлені та притягнуті до відповідальності», – йдеться у повідомленні. Прокуратура додає, що «детальна інформація про перебіг і результати розслідування буде оприлюднена пізніше».

У заяві також міститься заклик до азербайджанських військ і громадян поважати та зберігати історичні пам’ятки та культові споруди на деокупованих територіях Азербайджану.

У заяві також зазначається, що розслідування відбувається і щодо імовірного порушення законів та звичаїв ведення війни також і збройними силами Вірменії.

За умовами режиму припинення вогню, всі сім азербайджанських районів мають перейти під контроль Баку, так само як і частини Нагірного Карабаху, які були відвойовані азербайджанськими силами після того, як 27 вересня знову почалися бої.

В останній шеститижневій війні азербайджанські сили відвоювали чотири окуповані азербайджанські райони.

9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем’єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій у Нагірному Карабасі.

Читайте також: Азербайджанські біженці з Нагірного Карабаху «мріють» повернутися додому

Азербайджанська і вірменська сторони зупиняються на зайнятих позиціях, а наступними днями вірменські сили повертають Азербайджанові повний контроль над захопленими ними територіями поза межами колишньої Нагірно-Карабаської автономної області, натомість так званий Лачинський коридор – автомобільна дорога, що поєднує центр Нагірного Карабаху з Вірменією – залишиться незаблокованим. Цей коридор і лінію контакту сторін, за угодою, мають контролювати миротворчі сили, відряджені Росією.

your ad here

коментарі читачів: