Колишній президент США Дональд Трамп вивів Сполучені Штати з ядерної угоди з Тегераном у 2018 році


Іран і Туреччина є політичними суперниками в деяких частинах Близького Сходу і Центральної Азії


У Казахстані 28 лютого поліція затримала десятки людей на мітингах, більшість з яких не були офіційно санкціоновані владою. Мітинги пройшли в столиці Нур-Султані, в Алмати, а також в Атирау, Актобе, Жанаозені, Шимкенті та інших містах.

В Алмати і Нур-Султані поліція і спецпризначенці брали людей в оточення і застосовували так званий метод кеттлінгу. Звідти надходять повідомлення про наймасовіші затримання. Кількасот людей зібралися також в Оралі та Уральську, де акція була санкціонована владою.

Вийти на мітинги 28 лютого людей закликали ініціативна група зі створення «Демократичної партії» на чолі з Жанболатом Мамаєм і «Демократичний вибір Казахстану» (заборонений судом в Казахстані, тоді як Європарламент називає його «мирним опозиційним рухом» – ред.) опозиційного політика, що перебуває за кордоном, Мухтара Аблязова. Обоє серед вимог, зокрема, вказали необхідність земельної реформи, і висловились проти продажу землі іноземцям.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 25 лютого запропонував заборонити купівлю та оренду сільгоспугідь іноземцями до закінчення терміну мораторію на продаж землі. Цей мораторій закінчується наприкінці поточного року.

П’ятирічний мораторій був введений в 2016 році після того, як тисячі людей взяли участь в масових мітингах в Казахстані, протестуючи проти плану уряду із залучення іноземних інвестицій в сільське господарство шляхом відкриття ринку сільськогосподарських земель. Протести припинилися після того, як уряд відкликав план.


Обмеження розкритикувала Європейська комісія, назвавши їх непропорційними


Габріелюс Ландсбергіс наголосив, що це вперше ЄС використає новий санкційний режим – санкції за порушення прав людини


Зокрема, громадяни України зможуть без віз поїхати до острівної країни Гренади в Карибському морі


There’s a new player in the social media webspace: it’s called Clubhouse. But unlike other social media platforms this one isn’t open to just anyone. Mariia Prus looked into why the platform got so popular so fast.
Camera: Oleksii Osyka